Chci aplikaci

Jak vybrat TMS a ušetřit náklady?

Ruku na srdce – co vás ve vaší firmě stojí nejvíce peněz? Personál? Nákup materiálu? Nebo doprava? Ani jedna položka ze zmíněných nepředstavuje zrovna zanedbatelné náklady. Dá se s tím ale něco dělat. Řešením je efektivní správa. V tomto článku se podíváme na to, jak vybrat TMS tak, abyste v dopravě svého zboží zbytečně nevyhazovali peníze oknem.

Optimalizovaná správa logistika prospěje téměř každému podniku
Proč právě doprava je Achillovou patou mnoha firem? Celá řada podniků, velkých i malých, ustrnula a řídí svoji logistiku poměrně zastarale – Excelové tabulky, telefonáty a maily apod. Zejména menší firmy mají za to, že specializované aplikace pro logistiku jsou určené jen pro velké subjekty, které „to mají složitější“. Opak je ale pravdou. Respektive v ELINKX si stojíme za tím, že téměř každá firma může těžit z optimalizované logistiky.

Moderní TMS, tedy software pro logistiku, pracuje s nejnovějšími technologiemi, a je proto schopný nabídnout firmě celou řadu vychytávek.

  • Optimalizuje „cestu“ přepravovaného zboží – jen si to představte: méně najetých kilometrů, méně zastávek aj.
  • Umožní sledování zboží v reálném čase od začátku cesty do konce. Jedná se o transparentní systém, který poskytuje dostatek informací jak vám, tak případně i zákazníkovi.
  • Při spárování s aplikací pro řízení skladu (WMS) máte možnost vytvořit komplexní systém, který vám poskytne dokonalý přehled o objednávkách. Budete vědět, co se děje ve skladu, na cestě i v místě dodání.
  • Využívání moderních aplikací sníží objem administrativy a automatizuje rutinní činnosti, které nikoho nebaví a jen berou čas. Eliminace obtížného papírování navíc snižuje riziko vzniku chyb (například při fakturaci a následném účtování).
  • Vše výše zmíněné se promítne do zlepšení vztahu se zákazníky, kteří ocení minimální chybovost, včasné doručení i další výhody.

Jak vybrat TMS?
V první řadě je nutné se zaměřit na to, aby TMS co nejvíce vyhovoval právě vašemu podnikání. Nesoustřeďte se pouze na současnost, ale zamyslete se i nad plánovaným budoucím vývojem.

Buďte kritičtí. Určitě se objeví aplikace, které vám nabídnou celou řadu funkcí a superschopností. Zhodnoťte si ale sami, zda tyto funkce využijete. Pořídit si aplikaci s funkcemi, které nakonec nebudete potřebovat, je, troufáme si tvrdit, zbytečný luxus. Naopak – pořídit si „basic řešení“ a vzápětí přemýšlet nad tím, jak ho „přifouknout“, protože vám základ zkrátka nestačí, představuje další extra náklady. Proto se snažte co nejobjektivněji posoudit potřeby svého podnikání.

Integrace, integrace, integrace
Systémová integrace je pro nás velké téma. Asi každý „ajťák“ se někdy ocitne ve firmě, kde se nakupují nablýskané aplikace a softwary, které jsou sice samy o sobě špičkové, ale už si nerozumí s ostatními systémy v daném podniku. Asi nemusíme vyprávět, co se děje, když si firemní aplikace navzájem nerozumí. Proto i při výběru TMS je nutné myslet na to, aby se implementovaný systém dobře integroval s vašimi stávajícími technologiemi. Je zbytečné, aby se funkce systémů překrývaly, a zase je třeba myslet, aby v celku pokryly veškeré firemní procesy.

Při výběru TMS si můžete vybrat mezi aplikací na míru a již hotovým řešením. V E LINKX nabízíme obojí. Pokud jsou vaše požadavky specifické, nebo podnikáte v nestandardním oboru, je pravděpodobné, že aplikace na míru bude tím nejlepším řešením. Jestli je vám ale příjemnější „přijít k hotovému“, nabízíme naši ozkoušenou a do detailu vyladěnou aplikaci Sonar TMS.

Se Sonar TMS můžete plánovat přepravu zásilek velmi efektivně. Díky tomu, že budete mít přehled o kapacitách vozidel a jejich vytíženosti, můžete zásilky snadno přerozdělit na konkrétní vozidla. Nezůstává ale jen u základních funkcí. Můžete spravovat evidenci řidičů, vozidel a tras, sledovat řidiče, snadno definovat objem nákladu, generovat jednotlivé jízdy. Na cestu k efektivní správě logistiky vás zkrátka vybavíme se vším všudy.

Pokud vás zajímá více, neváhejte se na nás obrátit. Váš logistický provoz po IT stránce spolehlivě zabezpečíme, máme dlouholeté zkušenosti.