Chci aplikaci

Systémová integrace – proč a komu se vyplatí?

Pravděpodobně už máte ve firmě zaběhlé procesy. Fungují, máte výsledky. Ale co kdybychom vám řekli, že mohou fungovat lépe? Že si mohou navzájem „lépe rozumět“? A že vám ve výsledku mohou přinést větší zisky? Máme vás? Klíčem k úspěšnému fungování každé firmy je systémová integrace. Není totiž nic lepšího než, když každý proces dokonale zapadne do struktury již fungujících procesů ve firmě a vše běží tak, jak má.

Začneme trochu „od lesa“. Víte, jak poznáte ne příliš dobrého lékaře? Přijdete k němu, řeknete, že vás svědí kůže na rukou, a on vám jen předepíše tišící mastičku. Nezeptá se vás na životní styl, na vaši životosprávu, na to, zda jste ve stresu, na to, zda vás ještě něco bolí. V lidském organismu by si měly všechny procesy „rozumět“. Měly by probíhat v souladu, jednotlivé části těla a vnitřní orgány by o sobě měly vědět, protože činnost jednoho navazuje na činnost druhého atd. Stejné je to u fungující firmy. Jakmile něco nesedí, je to jako by najednou vaše plíce produkovaly kyslík, ale nebyly napojeny na zbytek těla a vypouštěly ho jen tak nazdařbůh do vzduchu. Chápete, že takový systém nemůže fungovat?

Systémová integrace: Potřebuje právě vaše firma zásah zvenčí?
Možná je to klišé, ale i systémy ve vaší firmě musí fungovat jako tým. Proto je klíčová systémová integrace. Asi si říkáte – jak je možné, že jsou procesy v mé firmě takto roztříštěné? Že spolu nekooperují? Ptáte se správně. Obvykle se nejedná o otázku jednoho špatného rozhodnutí, ale o delší proces, který můžete snadno přehlédnout.

K roztříštěnosti firemních procesů dochází pozvolna. Zpravidla to začíná tím, že nemáte od začátku jasnou koncepci, která by vás vedla k propojení informačních systémů a k nákupu aplikací, které spolu navzájem spolupracují. Možná jste také jednotlivé systémy budovali postupně. A jak to tak bývá, když se něco provádí v delším časovém horizontu, tak vám každou aplikaci či systém dodával a implementoval jiný dodavatel. Toho zajímalo, aby fungovalo jen to, co vám prodává, a ne celý systém jako celek.

Jak poznat roztříštěnost informačních systémů?
Dostaňme se ale k jádru věci. Jak poznáte, že právě vaši firmu trápí roztříštěnost informačních systémů a prospěl by jí zásah? Položte si několik otázek:

·         Stává se často, že napříč firmou duplicitně zpracováváte stejné úkoly?

·         Pracují oddělení ve vaší firmě s aplikacemi, které si autonomně pořídila a ostatní oddělení v nich nepracují a ani to třeba neumí?

·         Jsou procesy ve vaší firmě neefektivní? Musí vaši zaměstnanci zadávat vícenásobně stejná data?

·         Nedaří se vám sbírat relevantní data a vytvářet tak manažersky využitelné výstupy?

·         Máte pocit, že jsou některé aplikace a softwary ve vaší firmě zbytečné?

Je nejvyšší čas na upřímnost. Poznali jste se v otázkách? Pak je třeba zakročit. Pokud si jednotlivé systémy ve vaší firmě nerozumí, pravděpodobně ani nevyužíváte plně jejich potenciál. A to je škoda, když vezmeme v potaz, jakou investici jejich pořízení představovalo.

Duplicita, neefektivnost – řešením je integrace systémů
Naší medicínou na „bolavou“ firmu je integrace systémů. Naše řady tvoří IT odborníci a experti na firemní aplikace, kteří svojí prací žijí. Máme za sebou více než 20 let zkušeností a za tu dobu už víme, jak se k integraci v každé firmě postavit. Aby vše běželo „jako na drátkách“, musí informační systémy podporovat obchodní procesy vaší firmy s cílem co možná nejvíce tyto procesy zautomatizovat, omezit již zmínění duplikace činností, vícenásobné vkládání dat aj.

Cílem systémové integrace je i dokonalé seznámení se všemi podnikovými procesy. Zjistíte, zda jsou všechny pokryty aplikacemi, popřípadě odhalíte aplikace nepotřebné. Může se stát, že na jednu a tu samou činnost či úkon využíváte (a platíte) více aplikací. To je přeci zbytečné, ne?

Naši experti vyberou integrační řešení vaší firmě na míru
Integrace tedy slouží k perfektnímu propojení implementovaných aplikací. Vzhledem k tomu, že je každá firma jiná – každá má jiné cíle a potřeby – neexistuje univerzální integrační nástroj. Proto je potřeba, aby se integrace ujal expertní tým, který s ohledem na koncept vaší firmy a její strategii vybere a implementuje vhodné integrační řešení na míru.

Možná se ptáte, zda jsou důsledky integrace vidět. Ano, to jsou. Minimálně na obchodních výsledcích. Už z toho důvodu, že tak zcela eliminujete duplicitu činností a nutnost vícenásobného vkládání dat, ušetříte čas svých zaměstnanců. Tím logicky uspoříte náklady. Kromě toho zlepšíte služby zákazníkům, zlepšíte interní informační toky, dosáhnete rychlejší odezvy na dotazy.

Pokud hledáte spolehlivého systémového integrátora, kterému proces integrace svěřit, obraťte se na nás. Jsme vývojáři, vytváříme customizované moderní firemní aplikace na míru našim klientům a celým náročným procesem vás provedeme od začátku do konce.