Chci aplikaci

Výhody SaaS aneb Proč a komu se vyplatí Software as a Service

Představte si následující situaci. Jste majitelem firmy a váš podnik se rozvíjí. S růstem obchodu potřebujete efektivní firemní aplikace, které vám pomohou zvládat vaše podnikání, zvyšovat produktivitu a držet krok s konkurencí. Ale jak najít řešení, které je pro vás to nejlepší, bude růst spolu s vámi a nebude vás brzdit? Měli byste zvážit model Software as a Service, zkráceně SaaS. Na následujících řádcích vám představíme tuto moderní alternativu ke klasickým programům včetně všech jejích výhod, jakými jsou mimo jiné větší dostupnost a značná úspora na nákladech. Ale pěkně od začátku…

SaaS = konkurent desktopových softwarů
V dnešním rychle se měnícím světě byznysu je klíčové držet krok s novými technologiemi a inovacemi. Software as a Service (SaaS) se stal jedním z nejvýznamnějších trendů v oblasti softwarových řešení. Nejčastěji je realizován v cloudu. Protože přináší celou řadu výhod klíčových pro moderní podnikání, stal se postupně konkurentem klasických desktopových softwarů.

Díky SaaS můžete využívat aplikace bez nutnosti instalace a údržby
Software as a Service (SaaS) je model distribuce softwaru, který vám umožní využívat aplikace a softwarová řešení přes internet jako službu bez nutnosti instalace a údržby na vašem vlastním hardwaru. Místo toho si předplatíte přístup k softwarovému produktu, který je hostován na serverech poskytovatele SaaS. Za tuto službu platíte, dokud chcete program využívat.

 

 

Jaké jsou výhody SaaS?
Jaké jsou hlavní výhody SaaS? Na některé jsme již okrajem narazili, ale shrňme si je.

  • Úspora času a nákladů: S řešením SaaS se vyhnete nákladům a složitostem spojeným s provozem a údržbou vlastního hardwaru a softwaru. Poskytovatelé SaaS se starají o všechny aspekty technické podpory, aktualizace a zálohování, čímž vám ušetří čas, energii a samozřejmě i náklady.
  • Škálovatelnost: Díky SaaS můžete snadno přizpůsobovat software svým potřebám, respektive potřebám svého podnikání, a rozšiřovat svoji softwarovou infrastrukturu bez omezení.
  • Nižší počáteční investice: Představte si SaaS jako předplatné, které vám umožňuje platit jen za to, co skutečně využíváte

Komu se SaaS vyplatí?
SaaS se vyplatí celé řadě různých typů firem a organizací. Především je ideální pro malé a střední podniky, které nemají rozsáhlé IT oddělení ani dostatečné finanční prostředky na nákup a údržbu vlastního softwaru. Takovým firmám a organizacím SaaS umožňuje získat přístup ke kvalitním softwarovým řešením za předem známé a předvídatelné měsíční náklady.

Využijí SaaS model i velké podniky a korporace? Samozřejmě. Důvodů, proč se takové organizace rozhodnou přejít na SaaS je mnoho. Typickým motivem je ale potřeba snížit náklady na IT infrastrukturu a zvýšit flexibilitu. SaaS model umožňuje společnostem rychle nasadit nový software a rozšiřovat svoji softwarovou infrastrukturu podle aktuálních potřeb. SaaS také poskytuje centralizovanou správu a snadnou integraci s dalšími systémy, což přijde vhod každé organizaci, ale té velké s rozsáhlou infrastrukturou dvojnásob.

Software as a Service prospěje firmám se zaměstnanci na home office
Ne vždy ale záleží pouze na velikosti firmy. Velmi specifickou skupinou organizací, které SaaS model využijí na maximum, jsou podniky, jejichž zaměstnanci pracují na různých místech – na home office nebo i z druhého konce světa. SaaS umožňuje přístup k softwaru z libovolného zařízení s připojením k internetu, což usnadňuje spolupráci a sdílení informací mezi týmy a zaměstnanci.

Software as a Service (SaaS) je moderní, efektivní a flexibilní způsob, jak získat přístup k softwarovým řešením. Bez ohledu na velikost vaší firmy vám SaaS může přinést mnoho výhod. Ušetříte náklady, získáte pružnost a škálovatelnost a můžete se soustředit na své podnikání, zatímco poskytovatel SaaS se postará o technickou stránku věci.

Pokud se i vy potřebujete vyrovnat s rostoucími požadavky vašeho podnikání a hledáte moderní a efektivní softwarové řešení, zauvažujte o SaaS. V ELINKX vám pomůžeme najít komplexní řešení, které bude přesně odpovídat vašim potřebám. Aplikace navrhujeme tak, aby běžely SaaS, kdy uživatel platí jen za používání a nemusí se starat o nákup a provoz hardwaru. Firemní aplikace zpracováváme jak na míru, tak nabízíme již hotové jednoduché aplikace pro řízení skladu či logistiku.