Chci aplikaci

Platforma ELEMENT: k aplikaci rychle a s nižšími náklady

Aplikace hýbou moderním světem. V běžném životě si díky aplikacím najdeme nejbližší spoj MHD a spočítáme kalorický výdej při běhu, firma si díky aplikaci může usnadnit organizaci skladu, účetnictví nebo řízení logistiky.

Aplikace se ale nerodí z ničeho. Vyvíjí je vývojáři, pracují na nich specialisté. Mnozí z vás vidí nejspíš ve vývoji aplikace velmi složitý proces. Je to skutečně tak. Laik se neposadí k počítači a nevytvoří aplikaci pro řízení skladových zásob. Nicméně v ELINKX zastáváme názor, že je zbytečné dělat věci složitě, když to jde jednoduše. A když se přitom dá ušetřit i dost peněz. Zajímá vás, jak to děláme?

Jak se dostat k aplikaci rychleji a levněji?
Naší reakcí na trendy aplikací je vývojová platforma Element, o které také s radostí říkáme, že je to nejjednodušší cesta k aplikaci. Kromě toho, že je nejjednodušší, ale nabízí i mnohem rychlejší a levnější vývoj aplikace, než když vyvíjíte aplikaci kompletně „od nuly“.

Element je vysoce abstraktní vývojovou platformou. Co to znamená? Především to, že si Element může každý přizpůsobit „k obrazu svému“. Může si vybrat funkce, přizpůsobit výkon aj. Ale nepředbíhejme. Začněme hezky popořadě.

Jak ušetřit tisíce hodin vývoje?
Co nás vedlo k vytvoření Elementu? Jako ELINKX za sebou máme tisíce vývojových hodin pro specifické zákazníky. A jak to, tak bývá, když něco děláte opakovaně, všímáte si, co mají jednotlivé procesy společného. I při vývoji aplikací narazíte na to, že některé prvky jsou u všech aplikací stejné. Pokud vytváříte firemní aplikace, může se jednat o spoustu hodin vývoje, které jsou vždy stejné. Došlo nám, že takto strávený čas a náklady s ním spojené jsou zbytečné.

Element poskytne základ, úrodné „podhoubí“, na kterém vyroste vaše aplikace. Opakovaně ho můžeme využívat pro všechny naše aplikace. Ty díky tomu splňují veškeré standardy, které naši klienti vyžadují – stabilitu, škálovatelnost, bezpečnost. Bonusem je úspora finančních prostředků a zrychlení vývoje.

Vývoj aplikace standardní cestou vs. Vývoj aplikace s Elementem
Když vyvíjíte aplikaci standardně, musíte ji sestavit z několika vrstev. Přitom jen jedna obsahuje to, co vidí její uživatel. Vždy je ale nutné napsat aplikaci jako celek, tj. „od píky“. Dle Daniela Dvorského z ELINKX se tak běžně stává, že jen třetina vašich investic jde na byznysové funkce, které od aplikace jako uživatel očekáváte. Dvě třetiny jdou do funkcí, které jsou nutné, ale pro vás neviditelné.

Úskalím vývoje aplikací standardní cestou je vyšší míra nejistoty a rizika. Logicky – čím větší množství vývoje vývojář dělá, tím spíše se může dopustit klopýtnutí. Při vývoji byznys aplikace od počátku se nesoustředí jen na byznys logiku a funkce, ale čeká na něj obrovské množství vývoje, který je nutný kvůli tomu, aby byla aplikace funkční a bezpečná. Většina aplikací má ale toto „podhoubí“ stejné. Při implementaci aplikace ve firmě následně odhalujete chyby, které v praxi znamenají posouvání termínů, vícepráce, výpadky ve firemních procesech a další velmi nepříjemné věci, které rozhodně nevidíte rádi.

S Elementem vyvíjíme rychleji a za méně peněz
Při vývoji aplikací s Elementem máme základ připravený. Tento základ je prověřený a otestovaný provozem. Od začátku se tedy soustředíme na jen na byznys funkce, které od aplikace očekáváte. Daniel Dvorský popisuje propojení základu od Elementu a vaší byznys logiky a funkcí jako vysoce funkční ekosystém. Element je navíc vysoce škálovatelný. Lze ho přizpůsobit tomu, co od něj očekáváte a jaký výkon je aktuálně pro vás nutný.

Vývoj aplikací v Elementu je mnohem rychlejší a levnější, než když vyvíjíte aplikace „od píky“. Další nespornou výhodou Elementu je i to, že všechny aplikace na něm postavené lze využívat ve webovém a cloudovém provozu. S aplikacemi tak můžete pracovat i z různých konců světa.

ELINKX je ryze česká softwarová společnost působící na trhu více než 20 let. Naši odborníci jsou vývojáři, kteří za sebou mají desítky softwarových řešení pro obchod, sklad i logistiku. Element je našim „dítětem“, které si pipláme už od roku 2020. Věříme, že i pro vás se stane moderním základem pro vývoj firemní aplikace. Chcete aplikace na míru v krátkém čase a s nižšími pořizovacími náklady? Jste na správné adrese.