Chci aplikaci

Není dráha jako dráha, aneb proč šíříme vlny?

Když začínaly vznikat nové vývojářské nápady nad produkty a dlouhé diskuse na téma, co by která aplikace měla umět a jak to vlastně všechno uchopit, začaly se pomalu formovat také jejich názvy. Přirozeně jsme zvolili oblasti, kde máme velké know-how, jako je logistika, skladování a obchodní proces.

Abychom dali zákazníkům do rukou výhody, které ostatní konkurenti postrádají, nemohlo jít jen o „klasické“ firemní aplikace. Proto jsem se nejprve vrhli na vývoj základní platformy (jádra), která je postavená na moderních technologiích, využívá principy Infra as code a code first, komponenty RabbitMQ, Keycloack, Kibana atd. a backend stojí na Microservices. Jádro propůjčuje aplikacím řadu výhod, jako je rychlejší vývoj, vysoká stabilita a bezpečnost, integrace s třetími stranami, přístup odkudkoliv a další. Je to pro ně zkrátka ten správný element.

Jedna z prvních ucelených aplikací, pro níž jsme element použili vzešla ze zkušeností s logistickým systémem pro přepravce a potřeb zákazníků. Nese název Sonar TMS, aplikace pro vlastní přepravu. Stejně jako sonar šíří jednotlivé zvukové vlny, tak aplikace řeší jednotlivé posuny produktů, zboží, výrobků, balíků ke koncovému zákazníku. Prochází jednotlivé fáze od nakládky, přes plánování rozvozů až po svoz, včetně zpětné komunikace a vazby.

Druhou souhrnnou aplikací, s menšími funkčními celky a v agilním vývoji, je Orbit WMS. Vychází z principu adresovaného skladu, primárně řeší oběh položek ve skladu, příslušných dokumentů a všechno, co s tím souvisí. Cílem Orbit WMS je vysoce modulární řešení s podporou čárových kódů, využitím fullfielmentu a optimalizací skladových prostor.