Chci aplikaci

MS Azure – škálovatelná integrační platforma, která vám pomůže ušetřit

Chcete zvýšit ziskovost svého podnikání? Snížit náklady? Postarat se o to, aby si vaše firemní IT procesy vzájemně „rozuměly“ a vám a vašim zaměstnancům ušetřily čas, práci i peníze? Mnoho firemních „bolístek“ pomůže vyřešit systémová integrace. V ELINKX využíváme kromě on premise řešení, zejména cloudovou integrační platformu Microsoft Azure. Proč? Jaké má hlavní výhody a proč uvažovat o systémové integraci?

Potřebuje vaše firma systémovou integraci?
Nejdříve se podívejme na to, jestli je právě pro vaši firmu téma systémové integrace aktuální. A zaměříme se na to trochu jako doktoři. Budeme hledat symptomy. Neintegrované systémy se projevují následovně:

  • Duplikace dat: Pokud různé systémy ve vaší firmě ukládají data na různých místech, snadno dojde k tomu, že se stejná data uchovávají na různých úrovních dvakrát (či vícekrát). Vzniká tak chaos – například ve chvíli, kdy aktualizujete data jen na jednom místě.
  • Komplikovaný přenos dat: Pokud vaše IT systémy nekomunikují navzájem, je veškerý přenos informací zbytečně komplikovaný a náchylný k chybám.
  • Nedostatečný přehled: Když nesdílíte data napříč celou firmou, pravděpodobně nemáte k ruce ani žádný výstup, který by vám podal zprávu o celkovém stavu vaší organizace.
  • Zbytečně složitá infrastruktura: Jestli máte ve své firmě mnoho izolovaných systémů, může to vést k neefektivní IT infrastruktuře. A co znamená, když je něco neefektivní? Že vás to stojí více peněz a času – na správu i na údržbu.
  • Neschopnost reagovat na změny: V neefektivním systému se špatně dělají jakékoliv změny. Vychází to už z toho, co jsme zmínili výše – nemáte přehled. A pokud už složitou analýzou dojdete k tomu, že je čas udělat změnu, v neintegrované infrastruktuře je to „mission impossible“.
  • Omezená schopnost spolupráce: Pokud různé systémy nesdílí data a informace, může to vést k omezené schopnosti spolupráce mezi odděleními a týmy.

Proč integrovat pomocí MS Azure?
Pokud vás cokoliv z výše zmíněného aktuálně ve vaší firmě trápí, je nejvyšší čas zvážit systémovou integraci. A je jedno, zda vás vede k úvahám o integraci vedou plánované firemní změny, kvůli kterým potřebujete mít kvalitní IT základ, nebo jen chcete zvýšit efektivitu svých procesů a ušetřit zbytečné náklady. Systémová integrace se zkrátka vyplatí a na Microsoft Azure, který je v současnosti jednou z nejvýkonnějších a nejrozšířenějších cloudových integračních platforem, nedáme v tomto ohledu dopustit hned z několika důvodů. Podívejme se na MS Azure o něco více zblízka.

Díky své škálovatelnosti se MS Azure přizpůsobí potřebám vaší firmy
Nesporným benefitem, který si na MS Azure oblíbíte, je škálovatelnost. Umožňuje snadno a rychle škálovat firemní aplikace a infrastrukturu podle aktuální potřeby vaší firmy. Můžete jednoduše zvýšit výkon svých aplikací, aniž byste museli přidávat další nástroje. Výkon své infrastruktury můžete zvýšit i přidáním dalšího serveru. MS Azure také nabízí funkce jako Azure App Service a Azure Functions, což jsou platformy pro vývoj a hostování webových a mobilních aplikací, které jsou opět navrženy tak, aby byly škálovatelné podle potřeb organizace.

Data v bezpečí
Díky široké škále kvalitního zabezpečení se nemusíte bát o svá klíčová data. MS Azure využívá řadu bezpečnostních funkcí. Nabízí například šifrování dat na úrovni disku i sítě. Díky tomu jsou data chráněna při přenosu a při uložení. Microsoft Azure také nabízí možnost použití vlastních klíčů pro šifrování dat. Nad svými daty a jejich zabezpečením tak máte skutečně dokonalou kontrolu.

Další vychytávkou v MS Azure je schopnost monitorování a detekce bezpečnostních hrozeb. Využívá k tomu nástroje, jako jsou například Azure Security Center a Azure Sentinel. Ty umožňují organizacím identifikovat a řešit bezpečnostní problémy v reálném čase. Microsoft Azure nabízí samozřejmě i služby zálohování a obnovy dat. Kdo se někdy bál o to, že přišel o nenahraditelná firemní data, ví, jak je tato funkce důležitá. MS Azure vám pomůže chránit všechna data před ztrátou nebo poškozením a umožní jejich rychlé obnovení v případě havárie. A to samozřejmě není vše. Bezpečnostních prvků je v MS Azure celá řada.

Jak vám MS Azure pomůže snížit náklady na IT?
Protože peníze jsou v každém byznyse „až na prvním místě“, dovolte nám zmínit jako nespornou výhodu MS Azure i úsporu nákladů. Chcete vědět, jak vám MS Azure umožní snížit náklady na IT? Samozřejmě integrace také něco stojí, ale s MS Azure platíte jen za to, co potřebujete. Vaše organizace si může vybrat a kombinovat pouze ty služby, které opravdu využijete. Umožňuje tak snižovat náklady na IT infrastrukturu a provoz.

Úsporu do budoucna přináší i přechod do cloudu. Jakmile začne vaše firma fungovat v cloudu, nebudete muset platit za nákup a údržbu fyzické infrastruktury, což obvykle bývá nezanedbatelnou položkou ve firemních rozpočtech na IT.

A v neposlední řadě lze MS Azure integrovat s dalšími produkty od Microsoftu. Pokud ve vaší firmě už pracujete s některými nástroji například z „balíku“ Dynamics 365, s MS Azure budete snadno a efektivně spravovat celý firemní IT „ekosystém“.

Jak už jsme v úvodu říkali – MS Azure je jednou z nejvýkonnějších cloudových integračních platforem, které jsou aktuálně k dispozici. Jeho benefity jsme si popsali výše, ale samozřejmě jich v praxi je mnohem více. Rádi vám je představíme osobně, přímo v souvislosti s potřebami vaší společnosti. Široká škála služeb a flexibilita znamená, že je MS Azure vhodný a aplikovatelný opravdu na každé firemní prostředí. Pokud chcete využít cloudových technologií pro optimalizaci svých podnikových procesů, neváhejte nás kontaktovat.