Chci aplikaci

Mobilní aplikace pro vaši firmu – zlepšete zážitek zákazníků i zaměstnanců

Mít svojí firemní „appku“ na mobil se hodí. Mobilní technologie jsou dnes klíčovou součástí úspěšného podnikání. Mobilní aplikace pro chytré telefony a tablety nabízejí nepřeberné množství výhod a příležitostí pro váš byznys. Mohou zefektivnit práci vašich zaměstnanců i zvýšit spokojenost vašich zákazníků. Pokud jste ještě nezvažovali vytvoření mobilní aplikace, možná se připravujete o mnoho příležitostí a výhod, které by vám mohla taková vychytávka přinést. Nemíchejme ale jablka a hrušky. Není aplikace jako aplikace. Pojďme se na to podívat o něco podrobněji.

Před vývojem mobilní aplikace si zodpovězte důležité otázky
Stejně jako u vývoje jakéhokoliv softwaru i při vývoji firemní aplikace není radno podcenit přípravnou fázi. Hned v úvodu si zodpovězte následující otázky:

 • Jaký je účel aplikace z pohledu uživatele?
 • Co od své firemní aplikace očekáváte z pohledu svého podnikání?
 • Kdo ji bude využívat?

Společně váš plán a představy prokonzultujeme a až poté se vrhneme do práce. Mobilní aplikace jsou skvělým způsobem, jak se dostat k adresátům o kousek blíž. S mobilní aplikací získáte nové pole působnosti, které vám pomůže zvýšit prodeje, zlepšit zákaznický zážitek a zvýšit loajalitu vašich zaměstnanců. Mobilní aplikace mají celou řadu výhod. Pro každé podnikání mohou být ale výhody aplikací spatřovány jinde. Podívejme se tedy na výhody mobilních aplikací o něco blíže – jistě si najdete ty své.

Proč uvažovat o mobilní aplikaci pro váš byznys?

 • Mnoho zaměstnanců může tedy mít mobil nebo tablet vždy při ruce. Mobilní telefon má podle ČSÚ 98,8 % Čechů starších 16 let.
 • Mobilní aplikace nabízí možnost použití i tehdy, když jste offline.
 • Na mobilní aplikaci si mohou zaměstnanci zjistit údaje, které pro práci potřebují. Jako je množství zboží, fronta práce, lokace ve skladu, stav objednávky apod. Mají potřebné informace, vždy po ruce.
 • Pokud má uživatel zařízení u sebe, můžete ho na důležité změny upozornit push notifikací.
 • Mobilní aplikace může nabídnout „něco navíc“, například naskenování QR kódu apod.
 • Bezpečí je plus! Zaměstnanci, kteří si chrání svá data, ocení, že si u mobilní aplikace mohou nastavit zabezpečení pomocí rozpoznání obličeje nebo otisku prstu.
 • S mobilní aplikací mohou zaměstnanci získat přístup ke klíčovým informacím a nástrojům bez ohledu na to, kde se nacházejí.
 • Můžete implementovat různé aplikace – pro správu úkolů, interní komunikaci, sledování pracovních procesů a mnoho dalšího. To vašim zaměstnancům umožní být více mobilní a efektivní.

Výhod mobilních aplikací je zkrátka opravdu hodně a každé podnikání si na základě svých vlastních specifik najde ty své. Stačí si jen zodpovědět otázky ze samého začátku – co od aplikace očekáváte, kdo ji bude používat a jaké výstupy by si díky ní měli užít adresáti – a máte napůl vyhráno. Společně už mobilní aplikace vyladíme k dokonalosti.