Chci aplikaci

Co jsou to hybridní aplikace a jaké mají výhody?

Vývoj aplikací se stává stále důležitější součástí moderního podnikání, a zvláště ty mobilní by měl ve svém arsenálu rád (skoro) každý. Ať už pro zefektivnění interních procesů, nebo pro propagaci firmy. Jaký typ si ale vybrat? Pojďme se společně podívat na výhody a nevýhody tzv. hybridních aplikací.

Hybridní aplikace = atraktivní kompromis
Hybridní aplikace, jak už z jejich označení vyplývá, představují určitý mezistupeň. Mezi čím? Mezi nativními a webovými aplikacemi. Zatímco nativní aplikace jsou vyvíjeny pouze pro jednu platformu / operační systém, webové aplikace jsou multiplatformní – stačí, aby měl uživatel zařízení s prohlížečem a připojením k internetu. Svět aplikací ale není černobílý. Vývoj webové aplikace bývá sice levnější, ale aplikace nepřináší takový výkon a rychlost odezvy jako aplikace nativní.

Hybridní aplikace představují zlatou střední cestu nebo, chcete-li, kompromis. Pracují s technologiemi, jako je HTML nebo JavaScript, zároveň ale i s takzvaným WebView, díky čemuž umožňují zobrazení i v mobilní aplikaci.

Výhody hybridních aplikací

  • Multiplatformní podpora: Hybridní aplikace jsou schopny běžet na různých platformách, včetně iOS, Android a na různých webových prohlížečích. To znamená, že vaše firma může oslovit širší publikum a zákazníci si mohou vybrat svoji oblíbenou platformu, aniž byste museli vyvíjet extra aplikaci pro každou platformu.
  • Snížené náklady na vývoj: Díky tomu, že hybridní aplikace sdílejí společný kód mezi různými platformami, mohou být vývojové náklady nižší než u nativních aplikací. Kód je vytvořen pouze jednou a následně konvertován. To ocení zejména malé a střední podniky, nebo firmy s menším rozpočtem.
  • Rychlejší nasazení: Hybridní aplikace lze rychleji vyvinout a nasadit na trh. Pokud potřebujete reagovat na rychle se měnící tržní podmínky, je to trefa do černého.
    Jednoduchá aktualizace: Aktualizace hybridních aplikací mohou být prováděny centrálně, což znamená, že uživatelé obdrží nové funkce a opravy bez nutnosti stahování nových verzí.

Nevýhody hybridních aplikací

  • Omezený přístup k funkcím zařízení: Hybridní aplikace nemusí mít plný přístup k hardwaru zařízení. To může omezit jejich schopnost poskytovat pokročilé funkce.
  • Menší výkon: Hybridní aplikace obvykle nemají tak vysoký výkon jako nativní aplikace, ale zase nabízí vyšší výkon než aplikace webové. Nižší výkon může být problém.
  • Omezená off-line funkcionalita: Hybridní aplikace mohou mít omezenou schopnost pracovat off-line. Potřebujete aplikaci, která bude fungovat bez připojení k internetu? Zde jste ve slepé uličce.

Hybridní firemní aplikace mohou být skvělou volbou, zejména pokud je pro vás klíčové rychlé nasazení a multiplatformní podpora.

Nevíte si rady? Rádi s vámi výběr a vývoj firemní aplikace probereme skrz naskrz a pomůžeme vám vybrat správnou cestu k dosažení vašich cílů. V E LINKX jsme experti na vývoj firemních aplikací a pro řešení na míru máme slabost.