DIGITALIZACE SKLADU

Softwarové řešení digitalizace WMS pomáhá se skladovými procesy v Tesla Batteries

Mezi naše významné zákazníky patří společnost Tesla Batteries, která vyrábí a dodává baterie pro každodenní použití v přenosných spotřebičích a také se zabývá průmyslovými řešeními, trakčními bateriemi určenými pro všechny typy skladovací manipulační techniky, záložními bateriemi a nabíječi. O vzájemné spolupráci jsme si povídali s Davidem Kaniou, ředitelem společnosti.

Podívejte se, jak to funguje v praxi

Přehrát video

Podívejte se, jak to funguje v praxi

Přehrát video

Jaké softwarové řešení od nás využíváte?

Zhruba před rokem jsme nejprve implementovali informační systém Esyco Business, který řeší nákupní, prodejní, účetní a další oblasti byznysu. Využívali jsme také externí sklady s externí správou. Od nového roku jsme již v nových prostorách včetně skladovacích, a proto jsme se rozhodli zavést řešení pro řízení skladů WMS.

Proč jste se rozhodli právě pro toto řešení?

Hlavním důvodem bylo, že stávající systém, který jsme používali neumožnoval řízení skladovacích procesů a evidenci adresovaného skladu. Dále jsme také hledali uživatelský jednoduché a příjemné prostředí, které budeme schopní obsluhovat skladovými terminály.

Jak implementace probíhala?

V našem případě byla zvolena varianta dvou krokové implementace, nejdříve byla instalována základní verze WMS a nyní probíhá implementace rozšířené verze. Co se týče základní verze systému pro řízení skladu, implementace trvala pár měsíců. V současnosti se systémem naši skladníci pracují v plném provozu. Do budoucna bychom rádi, kdyby se zlepšil systém reportování skladových položek a přibyla možnost data exportovat.

David Kania

CEO

„Se softwarem WMS máme zboží i materiál na svém místě, hlídá nám expirace, šarže a přenáší informace do systému Esyco s napojením na chystaný e-shop.“

„Se softwarem WMS máme zboží i materiál na svém místě, hlídá nám expirace, šarže a přenáší informace do systému Esyco s napojením na chystaný e-shop.“

Úspora času na běžné agendě

Snížení režijních nákladů

Navýšení zisku díky opatřením

Rychlá návratnost investice

Funkce které Tesla Batteries využívá

Náš sklad má zhruba 1 000 skladovacích lokací, kromě zboží určeného k přímému prodeji, skladujeme také materiál určený ke kompletaci a k servisní činnosti. Pro kompletaci a servis používáme jednoduchý modul výroby z Esyca (výrobní příkaz, převedení do výroby, účetní vazba atd.). U skladovaných položek musíme sledovat zejména expiraci a hmotnost. Podle hmotnosti pak definovat správné umístění na skladě – těžší do nižších regálů, speciální lokace pro kyseliny apod.

Příjem a expedice – jednokrokový expirace a šarže

Řízení cesty dle priorit a pořadí


Napojení na Esyco Business - přenos dokladů

Skladové přesuny

Typy lokací – zboží a materiál, nosnost a objem

Správa atributů a vlastností

Definice vlastního workflow pro danou akci

DEJME SE DO TOHO

Začněte digitalizovat už dnes

Digitalizace podpoří vaše podnikání a podpoří váš úspěch