APLIKACE NA MÍRU

Webová aplikace na míru RoklenFx řídí nákup a prodej cizích měn

Pro společnost Roklen360, která se zabývá online směnou měn, jsme vyvinuli webovou aplikaci RoklenFx. Roklen360 nabízí svým partnerům směnu měn bez poplatků a platby do více než 200 zemí světa. Službu mohou využívat jak podnikatelé a firmy, tak fyzické osoby, a to s vždy s online aktuálními kurzy EUR/CZK, USD/CZK, EUR/USD a dalších přibližně třiceti měnových párů.

Jaká byla vaše potřeba?

Jelikož naše zákaznická základna stále roste, potřebovali jsme vlastní modernější řešení pro nákup a prodej cizích měn, které nahradí dosavadní již zastaralou aplikaci. Zároveň jsme požadovali napojení na specializovaný obchodní systém (interní software pro potřeby Roklenu360 jako platební instituce a obchodníka s cennými papíry).

Přiblížíte nám, jak vypadá konkrétní řešení?

Webová prezentace RoklenFx souží k nákupu a prodeji cizích měn, a její součástí je tedy frontend, UI a API napojená na integrovaný obchodní systém. Toto řešení poskytuje dostatečnou ochranu pro komunikaci a snižuje jeho zatížení. Celá aplikace běží na platformě Element a je provozována v technologii MS Azure, kde E LINKX zajišťuje jak vytvoření, tak správu prostředí.

Co vám webová aplikace RoklenFx přinesla?

V našem případě byla zvolena varianta dvou krokové implementace, nejdříve byla instalována základní verze WMS a nyní probíhá implementace rozšířené verze. Co se týče základní verze systému pro řízení skladu, implementace trvala pár měsíců. V současnosti se systémem naši skladníci pracují v plném provozu. Do budoucna bychom rádi, kdyby se zlepšil systém reportování skladových položek a přibyla možnost data exportovat.

Oldřich Pavlovský

Předseda představenstva

„Celý projekt proběhl bez zádrhelu a s finální aplikací jsme spokojeni. Oceňujeme také velmi dobrou vzájemnou spolupráci mezi všemi zúčastněnými stranami. Věříme, že další fáze a nová infrastruktura přinese nejen technologické vylepšení, ale také podporu našim zákazníkům a zkvalitnění služeb.“

„Celý projekt proběhl bez zádrhelu a s finální aplikací jsme spokojeni. Oceňujeme také velmi dobrou vzájemnou spolupráci mezi všemi zúčastněnými stranami. Věříme, že další fáze a nová infrastruktura přinese nejen technologické vylepšení, ale také podporu našim zákazníkům a zkvalitnění služeb.“

Úspora času na běžné agendě

Snížení režijních nákladů

Navýšení zisku díky opatřením

Rychlá návratnost investice

Jaké máte plány do budoucna?

V další fázi, která právě ve spolupráci s E LINKX probíhá, vytváříme celou novou infrastrukturu. Veškeré naše aplikace poběží v MS Azure a obchodní systém ve vshostingu (profesionální hostingové služby pro e-commerce a IT sféru). Součástí je také dodávka nových aplikací pro správu stávajících uživatelů, registraci nových a propojení a správa MS Azure infrastruktury.

Příprava nové infrastruktury v MS Azure a vshotingu

Příprava nových aplikací pro uživatele a pro zaměstnance Roklen360

Přesun testovacího prostředí

Přesun produkčního prostředí

DEJME SE DO TOHO

Začněte digitalizovat už dnes

Digitalizace podpoří vaše podnikání a podpoří váš úspěch