27. února 2024

Máte zbytečně volné místo ve skladu?

Logistika a sklad nemusí být slabé místo vašeho byznysu, kterým vám akorát odtékají peníze. Řešením, jak zajistit efektivní využití všech vašich možností je fulfillment. S fungujícím systémem pro řízení skladového hospodářství a podporou fulfillmentu, to navíc nemusí být nic složitého.

Jak vám fulfillment ušetří náklady?

Na první pohled to tak možná nevypadá, ale když poskytnete skladovací prostory, můžete se s ukladateli podělit o náklady na jejich provoz. Díky větším objemům objednávek si také můžete nasmlouvat výhodnější sazby u dopravců a vaši skladníci budou mít vždy naplněnu frontu práce.

WMS s fulfillmentem

Začátky s provozováním fulfillmentu vám usnadní také systém pro skladové hospodářstvím, ve kterém může být doplněna aplikace přímo pro tyto účely. Součástí řešení od naší společnosti E LINKX je možnost definice Depositora neboli Ukladatele, tedy zákazníka, který má u vás zboží/materiál uložen.


Díky vztahu mezi skladem, produktovou kartou a ukladatelem jsme schopni efektivně řešit provoz jednoho systémového skladu pro všechny ukladatele, nebo několik systémových skladů pro jednotlivé ukladatele. Závisí samozřejmě na vašich požadavcích a potřebách.


Součástí je rozhraní (REST API), prostřednictvím něhož je možné napojení na další externí aplikace nebo e-shopy od ukladatelů. Umožňuje také náhled na informace o stavu skladu a objednávek pro ukladatele. Pro import dokladů, produktů, nebo export skladových pohybů lze využít také webové rozhraní.

A kdy se vyplatí fulfillment naopak ukladatelům?

Důvodů může být hned několik – potřebujete mít volné ruce na jiný byznys, chybí prostory pro skladování, lidé ve skladu, praktický software, organizační zajištění odbavení objednávek, bezpečnost, sezónní výkyvy apod. Když si to shrneme, jde především o:


1) Rapidní zvýšení počtu objednávek

Možná jste nedávno začali a vaše aktivity konečně zabraly. A možná stojí za nárůstem objednávek něco jiného. Nic to však nemění na tom, že najednou nemáte kapacity na jejich plnění.


2) Rychlost dodání

Pro urychlení expedice vašich objednávek děláte maximum, ale pak to přijde – Vánoce, dovolené, výprodeje… Odbavení vašich objednávek může zpomalit celá řada situací. Když čas rozhoduje, můžete se obrátit na fulfillment partnera.


3) Plánujete expanzi do zahraničí

Fulfillment vám pomůže expandovat na nové trhy, budete moci logistiku pustit z hlavy a soustředit se na další důležité věci, jako je výběr obchodních partnerů v zahraničí či marketing.


4) Zápasíte s chybami při vyřizování objednávek

Chybička se občas vloudí. Při ručním vyřizování objednávek může snadno dojít k záměně adres, k přehlédnutí poznámky od zákazníka nebo k „zatoulání“ balíčku. Fulfillment partner má zpravidla systém a automatizované procesy, které pomáhají eliminovat riziko lidské chyby.


A jak to máte s logistikou a skladováním vy? Láká vás fulfillment?

DEJME SE DO TOHO

Začněte digitalizovat už dnes

Digitalizace podpoří vaše podnikání a podpoří váš úspěch